Jdi na obsah Jdi na menu
 


M3 byl samopal pracující na bázi zpětného odskoku nasazený v roce 1942. Byl chopen střelby pouze v plně automatickém módu. Používal střelivo ráže .45 v třicetiranných zásobnících. Rychlost střelby se pohybovala mezi 350 a 450 ranami za minutu. M3A1 se používal ve Druhé světové válce a v Korei. V průběhu II sv. války byla úloha samopalů značně snížena v důsledku nástupu útočných pušek a přenosných lehkých strojních pušek. Samopaly však stále používají jednotky speciálního určení, letecké jednotky, obrněná vozidla, protiteroristické jednotky a námořní personál.

  • M3 (r.1942) byl navržen speciálně tak, aby se usnadnila výroba použitím lisovaných součástí. Během dvou počátečních let používání však bylo odhaleno mnoho vad, které odstranil až model M3A1
  • M3A1 (r. 1944) měl větší otvor pro odhoz nábojnic a silnější pružinu závěru. Byl také navržen pro používání 9mm střeliva typu Parabellum po výměně hlavně, závěru a přidání adaptéru na zásobník. Pro M3 i M3A1 byl vyvinut tlumič záblesku z hlavně.

    m3sub_s.gif (9601 bytes)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář